Ajánló Kunsági csirke a workshopon Szerkesztő : Asztalos István Közzétéve: 2 hét ezelőtt 6 perc átlagos olvasási idő 0 182 Oszd meg Facebook Oszd meg Twitter Oszd meg Google+ Oszd meg Reddit Oszd meg Pinterest Oszd meg Linkedin Oszd meg Tumblr 2019. február 4-én a budaörsi Friedmann házban volt a Chef workshop megtartva, melyen a Kunsági csirkét ismerhették meg a jelenlévők, valamint abból készült ételeket kóstolhattak a séfek. A gyűlés rövid köszöntővel kezdődött, majd a Kunsági csirkét termelő Dr. Pintér Gábor előadása következett, akitől megtudtuk, hogy cégük több mint 200 hektáron gazdálkodik és neveli a SASSO Sabres (Gascogne régió, Franciaország) genetikai állományú, szabadtartású, lassú növekedésű, 84. napon vágott, a francia Label Rouge minősítési rendszer előírásai szerint tartott, takarmányozott és vágott csirkét, mely cégük fő terméke is egyben. A Sasso cég által kimondottan szabadtartásra és lassú növekedésre kitenyésztett fajták alkalmazása garantálja a legnagyobb minőséget, ezért a tojásokat Franciaországból hozzák be, amiből aztán a falkákat nevelik fel itthon. Az állatok a Kiskunság homokos talajú, erdővel és bokros ligetekkel tarkított területein nevelődnek. A szlogenként is megfogalmazott „kompromisszum nélküli minőség” alatt pedig azt értik, hogy az éttermek számára történő közvetlen beszállítás miatt, friss és jó húsösszetételű termékek kerüljenek a kínálatba. Az előadást kóstoló követte, ahol a jelenlévők megízlelhették, a gyermekkorunk ízére emlékeztető csirkehúst. A Friedmann ház jóvoltából a hús bemutatásra került levesként, sült-, és rántott húsként, valamint pörköltként. A kóstolót szünet, majd a szakami rész következett. A teljesség igénye nélkül témaként felmerült: A XXI. Séfbál, melyet harminchét cég támogat, és a látogatók száma is elérte a maximumot.A Magyarország étele 2019. és az OKÉS Országos Közétkeztetési szakácsversenyek, melyek zsűrizési időszaka épp a napokban ért véget.A versenyek pozícióinak és feladatainak felosztása is lezajlott, így véglegessé vált a döntőkben résztvevő segítők névsora. Valamint témát adtak az Ágazati Készség Tanácsban elhangzott oktatási anomáliák is. Például az ott elhangzó, a „pincér” szakmára vonatkozó javaslat, mely szerint annak „vendégtéri szakemberré” történő átnevezése, azt vonzóbbá teszi-e majd? Amellett, hogy az új név jobban körülírja majd a pincérek feladatát? Ezt az átnevezési szándékot a tagság egyhangúlag leszavazta és megbízta a delegáltakat a pincér szakma nevéhez való ragaszkodásra, egyben az Egyesületi álláspont képviseletére. A Chefklub workshop márciusban folytatódik, ahol a kávézás, valamint a NI-KA Cafe szolgálatásai és termékei kerülnek górcső alá. További képek>>> Sváb Hetek a Yellow Bistro & Bar-ban GastroPan 2019: Délkelet-Európa legnagyobb sütőipari és cukrászati kiállítása Magyarország étele 2019: Ők a döntősök! Új utazási tendenciák az Y és a Z generációnál Újragondolt gasztronómiai újításokkal jön a Mentes Feszt
Íme, a legjobb bor-étel párosítások karácsonyra Közeledik a karácsony, ideje összeállítani a vendégváró étlapot! A klasszikus ünnepi fogásokhoz leginkább illő …
Titkos tanácsok a tökéletes pulykasülthöz Álmodozol róla, mégsem teszed meg? Mi lenne, ha idén megpróbálkoznál a karácsonyi pulykával? Dosso …
Megjelent az Oldalas magazin márciusi száma! Megjelent az Oldalas magazin márciusi száma! Ez <mint ahogyan magazinunk korábbi számai is>, …
Gasztronauta jegyzetei: Vélemények a Sous-Vide-ról Vélemények a Sous-Vide-ról „Mindannyian szeretjük az új játékokat” – mondja Thomas Keller a sous …