Kultúra Családi programok az Országos Széchényi Könyvtárban Szerkesztő : Asztalos István Közzétéve: 3 nap ezelőtt 6 perc átlagos olvasási idő 0 22 Oszd meg Facebook Oszd meg Twitter Oszd meg Google+ Oszd meg Reddit Oszd meg Pinterest Oszd meg Linkedin Oszd meg Tumblr Ingyenes programokkal, közte interaktív kiállítással, digitális kirakóval és robotszkenner-bemutatóval is várja a családokat szombaton az Országos Széchényi Könyvtár (OSZK) Budapesten. A rendezvény kettős apropója, hogy május 14-én lesz a Nemzeti Örökség Intézete által indított Történelmi és Nemzeti Emlékhelyek Napja országos programsorozat, május 15. pedig a társadalom alapintézménye, a család tiszteletére, az ENSZ Közgyűlése által 1993-ban meghirdetett nemzetközi nap – közölte az intézmény kedden az MTI-vel. Mint írják, a két jeles nap alkalmából olyan programokkal készülnek, amelyek egyrészt bemutatják a nemzeti könyvtárt és kincseit, másrészt tartalmas időtöltést biztosítanak az egész család számára. A látogatók bejárhatják a könyvtár emeleteit, kalandozhatnak a sötét raktárakban, kurátori vezetéssel megtekinthetik a Himnusz, a Szózat és a Nemzeti dal kéziratai ihlette és a történetük köré épített kiállítást. Az eredeti Landerer és Heckenast-nyomdagépen az érdeklődők saját kezűleg nyomtathatják ki a Nemzeti dalt. A kézműves sarokban óriás kirakók, a könyvtár gyűjteményeiben megtalálható ismert plakátokból, fotókból könyvjelző- és hűtőmágnes-készítése, valamint diafilmvetítés várja a gyerekeket. A restaurátorok közreműködésével az érdeklődők megnézhetik, hogyan lehet pótolni a papír hiányzó részeit, miként dolgoznak a könyvdoktorok, milyen eszközöket használnak a könyvek lapjainak kiegészítésére. A digitalizáló műhelyen belül a fotósátor és a robotszkenner bemutatóján a vendégek megismerhetik az érzékeny, állományvédelmi szempontból kiemelt figyelmet igénylő dokumentumok digitalizálásának lépéseit. A vállalkozó szelleműek egy-egy előkészített dokumentum vagy épp saját rajzuk digitális kópiáját is elkészíthetik. Minden korosztály számára izgalmas lehet a digitális puzzle, valamint a bejárati szinten látható újragondolt és interaktívvá vált könyvtártörténeti kiállítás. E tárlattal szemben egy több mint nyolcméteres interaktív érintőképernyőn egyszerre többen is böngészhetik a nemzeti könyvtár történetét. A képernyőkön szemléletes módon, különböző méretű és kialakítású katalógusfiókokat megérintve, mintegy kihúzva azokat jelenik meg a bibliotéka története idővonallal, fotókkal, sajtóhírekkel, anekdotákkal, kiegészítő látványelemekkel. OPH/Pixabay Áprilisban 9,5 százalékkal nőttek az árak az előző év azonos hónapjához képest AM: jelentős fejlesztés előtt a magyar élelmiszeripar Egyszerűbb feltételek segítik az ukrajnai menekültek foglalkoztatását Megviselheti szervezetünk a hirtelen meleg Együttműködik a Pizza Me és a Piros Orr Bohócdoktorok
Íme a receptek, amelyekkel Marton Adri a Mikulást várja Adri azt mondja, hogy Mikuláskor ismét előtör belőle a gyermeki énje, így izgatottan, és …
Íme, a legjobb bor-étel párosítások karácsonyra Közeledik a karácsony, ideje összeállítani a vendégváró étlapot! A klasszikus ünnepi fogásokhoz leginkább illő …
Magyarország étele 2021: 4 országból, 33 csapat nevezett Alig pár hete hirdette meg az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete (ÉTREND) a Felcsúti Letenyey …
HIGÉN+99 a környezetbarát fertőtlenítőszer Néhány szó az innovációról… A HIGÉN+99 egy forradalmi magyar újítás. Ez a világon egyedülálló technológiai fejlesztés Körmendi …